Menu

רפואה משלימה

הרפואה המשלימה, המכונה גם הרפואה הסינית, תפסה מקום של כבוד לצד עולם הרפואה הקונבנציונאלית המסורתית, ומספקת מענה באמצעות מגוון תחומי טיפול ואבחון.

רפואה משלימה שונה בהתייחסותה אל גוף ונפש האדם, כאשר היא מסתכלת על האדם כשלם ומצביעה על קשר בין מחלות ומכאובים שונים למכלול השלם של הגוף והנפש.

תחום הרפואה המשלימה מציע מגוון רחב של תחומי טיפול בניהם:

רפלקסולוגיה– תחום טיפולי המתמקד בקשר בין כף הרגל לאזורים אחרים בגוף. באמצעות איתור נוקשות, דלילות, רגישות ותחושות נוספות בכף הרגל והטיפול בהן ניתן להשפיע על אזורים שונים בגוף.

כירופרקטיקה– תחום המתמקד במבנה השלד ותצורתו ובאמצעות אבחון בעיות מכניות בעמוד השדרה ומערכת השרירים והטיפול בהן נותן מענה לכאבים כרוניים ובעיות יציבות.

דיקור– גם תחום הדיקור נשען על הקשר בין חלקי הגוף השונים, כאשר ההשפעה עליהם נעשית באמצעות דיקור במחטים להשפעה ולהקלה על אזורים אחרים בוף.

טיפול בצמחים רפואה משלימה נשענת רבות על אוצרות הטבע ועושה שימוש בצמחים לצרכי מרפא והקלה, כמו גם טיפול מונע.

שיאצו– עיסוי בלחיצות ממוקדות להשפעה על בעיות שונות בגוף.

הומאופתיה– שיטת ריפוי המסייעת לגוף לאחר חולי או טראומה לחזור לתפקוד במטרה להתחזק ולהתגונן בכוחות עצמו מפני מחלות וזיהומים.

מגוון הטיפולים הרחב מצריך תהליך של אבחון והתאמה בין הצורך והבעיה לטיפול המתאים, כאשר לא אחת ההמלצה היא לשלב יותר מסוג אחד של טיפול על מנת לזכות במעטפת הטיפולית האופטימלית.

רופאים לרפואה משלימה אינם מוכרים על ידי החוק בישראל, אולם בעלי הכשרה ייעודית בתחום רפואה משלימה זוכים לתואר מטפלים ומוסמכים להעניק טיפולים ושירות בתחום האמור. לצד אלה, קיימים גם רופאים מוסמכים מן הרפואה המערבית, אשר בחרו להרחיב את סל הכלים המקצועי שלהם וללמוד לימודי רפואה משלימה, ומוסמכים לאבחן ולטפל בשתי השיטות.

רפואה משלימה מסייעת לרבים בהתמודדות עם מחלות, כאבים כרוניים וקשיים נוספים, דווקא באמצעות החיבור בין חלקי הגוף השונים וראייתו כשלם, אשר סך חלקיו משפיע על התנהלות הגוף כולו. גם חנויות טבע לא מעטות בולטות ברחבי הארץ, כחלק מן המקום אותו תופסת הרפואה המשלימה, על כל ההיבטים אותם היא מציעה.

מחפשים רופא מומחה? שלחו פנייה

חדשות ועדכונים

יד שוטפת יד – בצל הקורונה

רופאי האיגוד לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית החלו בקמפיין הסברה ציבורי

מגזין

טיפול לייזר מתקדם לחידוש ולהצערת העור, הגיע לישראל ומחליף את הפילינג הכימי

הטיפול מותאם למגוון מצבי עור, מחדש את העור ומעודד ייצור

מגזין

לעבור את החורף באופן בריא וטבעי

בימים האלה החורף מתעתע. קופץ לביקור קצרצר, נעלם להפוגה ארוכה

כללי

כיצד ניתן לטפל בפיגמנטציה

אחד המקומות הראשונים שרואים עליו את סימני הגיל הוא העור,

מידע המופיע באתר הינו למטרת אינפורציה בלבד ולא בא להחליף בדיקה רפואית ו/או טיפול רפואי ו/או חוות דעת מקצועית ו/או תחליף לטיפול רפואי כלשהו ומטרת המידע באתר הינו לספק הרחבה של הידע האישי של הגולש בתחום הרפואה ו/או בכל תחום אחר , והמידע המתפרסם באתר תלוי בנסיבות של כל מקרה לגופו ולכן יש להתייחס למידע בזהירות יתרה וכל הסתמכות על המידע הינו על המשתמש ו/או הגולש בלבד, המידע בפורטל אינו מהווה המלצה רפואית.

copyright © 2019 | medicalo.co.il