תודות לפיתוחים הטכנולוגיים הרפואיים יכולים כיום הסובלים ממחלות קשות להירפא מהן, או לכל הפחות, להתמודד בהצלחה עם הכאבים העזים הנלווים להן ושלל התופעות השונות. יחד עם זאת, ישנם גם פתרונות טבעיים, פתרונות המבוססים על רפואה עתיקה בן למעלה מ-4,000 שנים.

כזה הוא בדיוק הקנאביס הרפואי שצריכתו הולכת וגדלה בשנים האחרונות בזכות היתרונות הרבים שהוא מביא אתו וכן לאור המודעות הרבה של עולם הרפואה לספק למטופלים את המענה הנכון עבורם יחד עם פיקוח רפואי תמידי.

יתרונות רבים

יעילותו של הקנאביס הרפואי ידועה לנו כבר לא מעט שנים ולאורך הזמן נערכו מחקרים רבים שבחנו את יתרונותיו הרפואיים השונים. יחד עם זאת, השפעותיו לטווח הארוך אינן ידועות עדיין ואין נתונים באשר למידת בטיחותו.

זו גם הסיבה מדוע לא כל אחד רשאי לצרוך אותו וגם לא כל רופא רשאי להוציא מרשם לצורך קבלתו. יש לצרוך את הקנאביס באופן מדוד בהתאם לגילו של המטופל, מבנה הגוף שלו וכן מצבו הביוכימי ולהתחשב בפרמטרים רפואיים שונים, המסייעים בקבלת ההחלטה הנכונה.

מתי הוא מוצע למטופלים

רופאים המאשרים קנאביס רפואי עושים במספר מצבים: במקרים של פוסט טראומה, במקרים של מחלות בדרכי העיכול: קרוהן וקוליטיס, שלהן נלווים כאבים עצומים, במקרים של כאבים נוירופאטים, סרטן, איידס, טרשת נפוצה, פרקינסון, תסמונת טורט וכן לאלה המקבלים טיפול פליאטיבי – טיפול תומך להקלה לקראת סוף החיים.

קבלת אישור קנאביס רפואי אפשרית אך ורק על ידי רופאים המורשים לעשות זאת, כאשר נדרשים לפני כן בדיקה ואבחון מעמיק של המטופל על מנת לוודא שאכן עומד בכל התנאים הנדרשים לקבלו.

נוהל 106 קנאביס רפואי הוא הנוהל שבו יש לנקוט כדי לקבל את האישור, וזאת לאחר הפנייה לשירותיו של רופא גסטרו קנאביס או פסיכיאטר קנאביס רפואי במצבים נפשיים שונים, כמו גם במצבים הקשורים למערכת העיכול יכולים לשפר משמעותית את איכות החיים ולאפשר לסובלים מהם לשוב לשגרת חייהם.

מרשם רופא קנאביס רפואי מציין את הכמות הנדרשת למטופל ולאחר קבלת הקנאביס יכול להתחיל בשימוש בו בהתאם להוראות הרופא ותוך התייחסות לבעיה ממנה הוא סובל.