Menu

כיצד ניתן לטפל בפיגמנטציה

אחד המקומות הראשונים שרואים עליו את סימני הגיל הוא העור, בעיקר עור הפנים, צוואר וכפות הידיים- שהם המקומות החשופים ביותר לנזקי מזג האוויר והסביבה. אלו גם המקומות בהם בטח נתקלתם בכתמים- בהירים או כהים, גדולים או קטנים- גם אם לא נחשפתם לשמש לאחרונה. לכתמים האלה, אתם בוודאי מכירים- קוראים פיגמנטציה.

רבים מכירים את המושג אך מעטים יודעים מהם הגורמים ואיך ניתן לטפל בהם. מדובר באחת מבעיות העור הנפוצה ביותר אצל נשים שכמו רוב הדברים- נהיית יותר מוכרת עם העלייה בגיל והזדקנות העור.

הגורמים העיקריים הם:

  • שינויים הורמונאליים עקב נטילת גלולות, הריון ולאחר לידה וגיל המעבר
  • חשיפה לשמש
  • גורמים תורשתיים
  • הזדקנות

צילום יח”צ

צילום יח”צ

כתמי הפיגמנטציה שמופיעים בגילאים מאוחרים ונשארים הם כתמי גיל שהסיבה שלהם היא חשיפה ממושכת לשמש במהלך השנים והזדקנות העור מה שמגביר את היווצרותם.

כתמי הגיל הם בעצם כתמי שמש בעומק העור- תזכורת שהעור לא שוכח את החשיפה הממושכת והלא מבוקרת במהלך השנים ולכן בנוסף לקמטים באזור הפנים הצוואר והידיים עלולים להופיע כתמים חומים בגדלים שונים.

לא תמיד ניתן להעלים לגמרי את הפיגמנטציה אבל ניתן לבצע טיפולי הבהרה מקצועיים על מנת להבהיר את הכתמים כמה שניתן וכמובן להמשיך ולטפל על מנת למנוע הופעתם של כתמים חדשים.

חורף קיץ סתיו אביב- מקדם הגנה!

גם אם את לא מסתובבת בשמש- ובכדי להימנע מפיגמנטציה וכדי שמצב קיים לא יחמיר כדאי שלא תסתובבי בשמש ומרחי קרם הגנה. אם העור שלך משתזף בקלות (לא נשרף, משתזף) ההמלצה היא גם למרוח מדכא מלנין בכדי שלא יהיה ייצור של מלנין חדש וכתוצאה מכך כתמי פיגמנטציה חדשים.

חומצות זה טוב!

חומרים המבוססים על חומצות הם טובים לעורך (כמובן שיש להתאימם לסוג ומצב העור) ולכן העדיפי את התכשירים הקוסמטיים המכילים חומצות כמו חומצה גליקולית, חומצה סליצילית, חומצה ציטרית, חומצה לקטית, חומצה מנדלית, רטינול, חומצה קוז’ית, חומצה פיטית ועוד. זה אולי נשמע קצת מלחיץ כל החומצות האלה אבל יש להן תפקיד חשוב ומשמעותי בהבהרת העור!

זה הזמן לטיפולי הבהרה:

החורף הוא תקופה מעולה לביצוע טיפולי הבהרה- הקפידי לעשות זאת אצל אשת מקצוע מוסמכת שיודעת את העבודה ואל תתפתי לשימוש בקרמים ומשחות שונות שמבטיחות להעלים פיגמנטציה אבל יכולות לגרום לנזק לעור.

 שתי עוד מים!

מים הם החיים! הם טובים להכל ובעיקר לעור- ולכן גם לצורך טיפול ומניעה של פיגמנטציה ובכלל לשמירה על עור בריא נקי וחיוני- שתי כמה שיותר מים!

נכתב באדיבות דליה מקס עובדיה, קוסמטיקאית PME DMD

 

 

 

 

מחפשים רופא מומחה? שלחו פנייה

כאב

כאב נוירופטי

כאבים בגוף, ולא משנה מהי הסיבה להם, יכולים, פעמים רבות,

מגזין

ריפוי בעיסוק

את האתגרים בחיים אנו פוגשים בלא מעט צמתים במהלך השנים

מגזין

איזון סכרת חשוב לדעת

איזון רמת הסוכר בדם: כל מזון שאנחנו מכניסים לגופנו מפורק

מגזין

השתלות שיניים ביום אחד

תהליך השתלות שיניים בשיטות המסורתיות אורך חודשים אחדים, וזאת בשל

מגזין

סימני מתיחה- כל מה שאתם צריכים לדעת

העור שלנו מורכב מסוגים שונים של סיבים כמו סיב הקולגן

מידע המופיע באתר הינו למטרת אינפורציה בלבד ולא בא להחליף בדיקה רפואית ו/או טיפול רפואי ו/או חוות דעת מקצועית ו/או תחליף לטיפול רפואי כלשהו ומטרת המידע באתר הינו לספק הרחבה של הידע האישי של הגולש בתחום הרפואה ו/או בכל תחום אחר , והמידע המתפרסם באתר תלוי בנסיבות של כל מקרה לגופו ולכן יש להתייחס למידע בזהירות יתרה וכל הסתמכות על המידע הינו על המשתמש ו/או הגולש בלבד, המידע בפורטל אינו מהווה המלצה רפואית.

copyright © 2019 | medicalo.co.il