Menu

חסר בשיניים סמוכות  

חוסר שיניים הוא פשוט כמשמעו חוסר בשתי שיניים או יותר. כאשר מדובר בחסר בשיניים סמוכות מדובר בשיניים אשר ממוקמות בסמוך האחת לשנייה. מעבר לפגיעה במראה האסתטי ולאי רצון לחייך או לחשוף שיניים, חוסר בשיניים גורם לחוסר איזון בפה ומשפיע על מבנה הלסת, האכילה ויכול לגרום לכאבי ראש ותופעות לוואי נוספות.

הסיבות לחוסר בשיניים סמוכות:

  • מחלת חניכיים שהחמירה
  • טיפולי שיניים קודמים שכשלו
  • פחד מטיפול שגורם לאנשים להימנע מלטפל בדלקות ומחלות ולפגיעה בשיניים.
  • מכה או תאונה
  • עששת שהתפתחה במהירות ולא טופלה בזמן (נקראת גם עששת דוהרת)

בזכות התפתחויות טכנולוגיות נוצרו טיפולים חדשניים המאפשרים למצוא את הטיפול המתאים ביותר לכל בעיה של חוסר בשיניים, כאשר לרב הטיפול הנבחר לחוסר בשיניים סמוכות הוא טיפול באמצעות שתלים. אם בעבר השתלת שיניים ארכה בין חודשיים לשישה חודשים הרי שהיום הטכנולוגיה וההתחדשות- בשילוב מצבו הבריאותי ומצב הפה של המטופל- מאפשרים לרופאי השיניים לבצע השתלה כבר באותו היום.

השתלת שיניים הינה טיפול המורכב מכמה שלבים ומושפע ממספר גורמים:

  • גודל החסר
  • כמות העצם הזמינה לשתלים
  • איכות העצם הזמינה לשתלים
  • גילו ומצבו הרפואי של המטופל
  • מבנה הלסת מבחינת צורת הלעיסה וסגירת הפה

על מנת להחליט על דרך הטיפול הטובה והמתאימה ביותר  לחוסר בשיניים אצל אותו מטופל, יבצע רופא השיניים מספר בדיקות מקדימות -צילום פנורמי וצילומי T.C.  והצלבת הנתונים הטכניים עם מצב הפה של המטופל ובריאותו. ככל שמדובר באדם צעיר יותר ובריא יותר הסיכוי לבצע את ההשתלה כבר באותו יום בצורה טובה מהירה ויעילה גדל. 

לאחר קבלת תוצאות הבדיקות, הרופא יכין תוכנית טיפול אישית ומותאמת למטופל, אשר כוללת הסברים על כל שלבי הטיפול. 

העמסה מיידית:

על מנת לא להתחיל טיפול של השתלת שיניים ולשלוח בטיפול הראשון את המטופל הביתה ללא שיניים, ניתן, בהתאם להחלטת הרופא- לבצע העמסה מיידית. העמסה מיידית הינה החדרת השתלים הסמוכים וביצוע בדיקה המעריכה את מידת היציבות הראשונית שלהם. במידה והשתלים יציבים, ניתן לבנות עליהם שיניים זמניות מייד עם סיום ההשתלה ורק לאחר מספר חודשים להרכיב את השיניים הסופיות. כך בעצם המטופל יוצא מהטיפול עם שיניים עד לטיפול הבא.
כאשר ההשתלה היא צפופה או מחייבת השתלה והוספה של עצם מלאכותית ייתכן שקליטת השתלים תתארך לתקופה של מספר חודשים ורק לאחריה יהיה ניתן להמשיך בטיפול.

טיפול בחוסר שיניים סמוכות באמצעות שתלים הינו טיפול מורכב שיש לבצע ביסודיות, דייקנות ובסבלנות. למרות שמדובר בתהליך לא קצר אשר דורש התחייבות ,  השתלת שתלים איכותיים יעניקו למטופל איכות חיים ויחזירו את החיוך לפניו. 

באדיבות ד”ר מקס אייזנברג רופא שיניים  

 

מחפשים רופא מומחה? שלחו פנייה

מגזין

בדיקת הריון

בין אם הוא מתוכנן ובין אם לאו, היריון הוא ללא

מגזין

קנאביס רפואי

תודות לפיתוחים הטכנולוגיים הרפואיים יכולים כיום הסובלים ממחלות קשות להירפא

מגזין

הזיהום התחבורתי בישראל מגביר את הסיכון לסרטן

מחקר דרמטי במימון האגודה למלחמה בסרטן: הזיהום התחבורתי בישראל מגביר

מגזין

ריפוי בעיסוק

את האתגרים בחיים אנו פוגשים בלא מעט צמתים במהלך השנים

מגזין

חודש המודעות לסרטן השד – מדי שנה מתבצעים בישראל כ – 1,000 ניתוחים לשיחזור השד

המשחזרים בוורוד מנתוני האיגוד לכירורגיה פלסטית עולה כי מדי שנה

מידע המופיע באתר הינו למטרת אינפורציה בלבד ולא בא להחליף בדיקה רפואית ו/או טיפול רפואי ו/או חוות דעת מקצועית ו/או תחליף לטיפול רפואי כלשהו ומטרת המידע באתר הינו לספק הרחבה של הידע האישי של הגולש בתחום הרפואה ו/או בכל תחום אחר , והמידע המתפרסם באתר תלוי בנסיבות של כל מקרה לגופו ולכן יש להתייחס למידע בזהירות יתרה וכל הסתמכות על המידע הינו על המשתמש ו/או הגולש בלבד, המידע בפורטל אינו מהווה המלצה רפואית.

copyright © 2019 | medicalo.co.il