Menu

הידרותרפיה כשיטת טיפול

הידרותרפיה היא שיטת טיפול הנשענת על הימצאות במים ולימודי שחייה טיפולית כמרפא ומקל למצוקות רבות, אצל ילדים ומבוגרים כאחד. טיפולי הידרותרפיה ניתנים במסגרת טיפולי התפתחות הילד כמענה למצוקות רגשיות ונפשיות, כטיפול משקם לנפגע תאונות דרכים וטראומות נוספות, כגורם מקל לכאבים כרוניים, כסיוע לקשיים התפתחותיים ועוד.

על מנת לקיים טיפולי הידרותרפיה נדרשת בריכה טיפולית. בריכה טיפולית היא בריכה המותאמת לצרכים הפיזיים של המטופלים ומספקת להם מרחב פעילות ופרטיות.

בריכה טיפולית מתוכננת בקפידה ולוקחת בחשבון אווירה ועיצוב לצורך יצירת מרחב מרגיע, שימוש בחומרים וטמפרטורת מים- בריכה טיפולית בניגוד לבריכות שחיה רגילות מיועדת לתת מענה למטופלים לאורך כל ימות השנה ועל כן נדרשת לפתרונות חימום. מעבר לפתרון הפרקטי לימות החורף, למים חמימים קיימת השפעה פסיכולוגית מיטיבה ומרגיעה המסייעת להליכים הטיפוליים. אפקט מסייע וחשוב נוסף היא מערכת זרמים מותאמת וניתנת לשליטה.

שחיה טיפולית מסייעת להפעיל את השרירים בתנאים אופטימליים, לחזק אזורים מסוימים בגוף, ליצירת תחושת ביטחון ושליטה, לשיפור הקואורדינציה, לחיזוק סיבולת לב וריאה, ויש גם המוצאים קשר בין שיפור יכולות תקשורתיות וחברתיות על בסיס השליטה הנרכשת במים.

ישנן שיטות רבות ללימוד הידרותרפיה ולהשגת תוצאות באמצעות שחיה טיפולית, כאשר בפניה לסוג כזה של טיפול הדבר החשוב והמכריע הוא בחירת מטפל מתאים. ישנם מטפלים המתמחים בשיקום אורתופדי, חיזוק מוטורי ושיקום פיזי, ויש המתמחים בפן הרגשי של הטיפול. בבחירה של מטפל חשוב לשקף לו בשיחה מקדימה את אופי הבעיה ומטרות הטיפול על מנת לוודא כי מדובר באופי טיפול המבוצע על ידי המטפל. בהמשך חשוב להציג בפני המטפל הנבחר מסמכים רפואיים ואחרים על מנת לספק לו תמונת מצב שקופה ונכונה למצב הרפואי ולקביעת תכנית טיפולים מתאימה.

אלמנט חשוב נוסף בתחום ההידרותרפיה והשחייה הטיפולית בכלל הוא אלמנט ההתמדה. מדובר בתכנית טיפולים ארוכת טווח אשר לוקח זמן לעיתים ארוך בטרם ניתן לחזות בתוצאותיה. חשוב להתמיד ולקיים רצף של טיפולים על פי המומלץ, וזאת בהתאמה למטרות הטיפול ולתכנית הטיפולים שנקבעה מראש. במהלך הטיפולים נדרשת השקעה ומסירות של המטופל, כמו גם אמון ומערכת יחסים הנבנית מול המטפל.

מחפשים רופא מומחה? שלחו פנייה

לידה

סוגי הפלות

הפלה, בין אם היא טבעית ובין אם נעשית באופן מלאכותי

מגזין

אנטי אייג’ינג: הסוד לעור פנים קורן וחיוני  זריקת הנעורים “האלנסה”

   הטיפול שיצעיר את עור הפנים שלכם ויחדש את ייצור

מגזין

בסימן התחדשות –טיפולי יופי מומלצים לקראת החגים שבפתח…

     טיפולי יופי לקראת החגים שבפתח : זוהי התקופה

מגזין

7 טיפים לדיאטה נכונה

אתם נמצאים הרבה בסטרס?או קושי בלרדת במשקל? או נשירת שיער?

רפואת שיניים

חסר בשיניים סמוכות  

חוסר שיניים הוא פשוט כמשמעו חוסר בשתי שיניים או יותר.

מידע המופיע באתר הינו למטרת אינפורציה בלבד ולא בא להחליף בדיקה רפואית ו/או טיפול רפואי ו/או חוות דעת מקצועית ו/או תחליף לטיפול רפואי כלשהו ומטרת המידע באתר הינו לספק הרחבה של הידע האישי של הגולש בתחום הרפואה ו/או בכל תחום אחר , והמידע המתפרסם באתר תלוי בנסיבות של כל מקרה לגופו ולכן יש להתייחס למידע בזהירות יתרה וכל הסתמכות על המידע הינו על המשתמש ו/או הגולש בלבד, המידע בפורטל אינו מהווה המלצה רפואית.

copyright © 2019 | medicalo.co.il