Menu

דיאטנית

 השמנה כבר מזמן אינה רק מפגע אסתטי כי אם מחלה של ממש, החולשת על למעלה משני שלישים מן האוכלוסייה. אורח החיים הקדחתני והזמינות של מוצרי מזון מתועשים לצד שלל פיתויים, תרבות המסכים והזנחה של פעילות גופנית, גורמת לתופעת ההשמנה להתחיל כבר בגיל צעיר, ליצור בעיות רגשיות וביטחון עצמי ירוד, וזאת לצד מחלות פיזיולוגיות דוגמת עודפי סוכר, כולסטרול ואחרות.

שירותי דיאטנית הם שירותים המוצעים על ידי קופות החולים ובמסגרת סל הבריאות, כנגד מדדים מוגדרים, או לחילופין עם הופעת מחלות הצריכות דיאטות ייעודיות, לאו דווקא בהקשר למשקל הגוף ולהשמנה.

יחד עם זאת, שירותי קופות החולים מספקים מעקב מינורי בהפרש בן מספר שבועות בין מפגש למפגש, לצד בניית תפריט תזונה בסיסי. פניה אל דיאטן מומלץ או דיאטנית מומלצת באופן פרטי ירחיב את היריעה ואת האפשרויות להפיק ממנה כלים לאורח חיים בריא ונכון, שיספק מענה לשנים ארוכות ולא רק לפרק הזמן האמור.

תהליך עבודה עם דיאטנית פרטית מצריך מחויבות ומשמעת עצמית וכולל ליווי יום יומי, טלפוני, בווטצאפ, בשילוב בקבוצות ברשתות החברתיות וכמובן בייעוץ פרטני שבועי. הליווי יכלול התייחסות אישית ובניית תכנית תזונה ותנועה בהתייחסות לגיל, גובה, אורח חיים, בדיקות דם והעדפות אישיות.

בפניה אל דיאטנית מומלצת (או דיאטן מומלץ כמובן) חשוב לברר מראש מהו טווח הגילאים בו היא מטפלת, מהי שיטת העבודה ובמידה ונדרש תחום התמחות מסוים לברר שהיא מספקת את הידע הנדרש. עבודה עם דיאטנית מצריכה לפני הכל חיבור וכימיה אותם ניתן לזהות כבר במפגש הראשון.

שירות נוח וחשוב הניתן בתחום הוא שירותי דיאטנית עד הבית. ישנם אנשים שמרגישים נוח יותר בסביבתם הטבעית, ושירות כזה מלבד הנוחות שבדבר מספק גם את האפשרות לבחינה משותפת של המקרר והמזווה, התנסות בבישול מתכונים בריאים ושירותים נוספים.

חשוב לדעת כי המונח דיאטה המתייחס לשינוי הרגלי התזונה לטווח הקצר הולך ונעלם מן העולם, וההבנה הקיימת כיום היא שהרגלי אכילה ואורח חיים הם דרך חיים קבועה שיש לסגל ולהתמיד בה. דיאטנית פרטית תעניק ליווי ראשוני והכוונה בדרך ליצירת סל כלים שיאפשר המשכיות והתמדה.

מחפשים רופא מומחה? שלחו פנייה

מגזין

אזהרה חמורה לציבור – הרמת עפעפיים ללא ניתוח אצל קוסמטיקאיות באמצעות מכשיר פלזמה

האיגוד לכירורגיה פלסטית: “מכשירי פלזמה הם בעלי סכנה פוטנציאלית לפציעה פולשנית,

רפואת שיניים

חסר בשיניים סמוכות  

חוסר שיניים הוא פשוט כמשמעו חוסר בשתי שיניים או יותר.

מגזין

עזרו לנו להגן על בני הנוער מפני התמכרות למוצרי העישון החדשים

האגודה למלחמה בסרטן לאינסטגרם: “עזרו לנו להגן על בני הנוער מפני

מגזין

אוסטאופורוזיס – בריחת סידן

בעשור השלישי לחיינו אנו מגיעים לכמות העצם המרבית בגוף, וכמו

מגזין

בסימן התחדשות –טיפולי יופי מומלצים לקראת החגים שבפתח…

     טיפולי יופי לקראת החגים שבפתח : זוהי התקופה

מידע המופיע באתר הינו למטרת אינפורציה בלבד ולא בא להחליף בדיקה רפואית ו/או טיפול רפואי ו/או חוות דעת מקצועית ו/או תחליף לטיפול רפואי כלשהו ומטרת המידע באתר הינו לספק הרחבה של הידע האישי של הגולש בתחום הרפואה ו/או בכל תחום אחר , והמידע המתפרסם באתר תלוי בנסיבות של כל מקרה לגופו ולכן יש להתייחס למידע בזהירות יתרה וכל הסתמכות על המידע הינו על המשתמש ו/או הגולש בלבד, המידע בפורטל אינו מהווה המלצה רפואית.

copyright © 2019 | medicalo.co.il